تبلیغات
شاهوار،قاره کوچک - تلخی روز قدس


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

تلخی روز قدس

نوشته شده توسط:همایون یاقوتی
شنبه 20 تیر 1394-08:39 ب.ظ

ظلمی که بخاطرمقاصدسیاسی واغراض شخصی در حق مردم مظلوم شاهرود رواشد

دوستان وسروران گرامی روزهایی که گذشت برای همیشه درتاریخ شاهرود ماندگارخواهد شد روز قدس امسال دیار ما مثل همیشه سرشار از افتخار وحماسه آفرینی مردم ولایت مدار شاهرود بود اما واقعه ای کام مردم راتلخ واین حماسه آفرینی رادرسایه خود برد.روزی که خود سمبل مبارزه با ظلم وخود کامگی است خود در شهر ما تبدیل شد به یک سند ظلم وخود رایی بعضی از جریانات سیاسی.

ظلمی که بخاطرمقاصدسیاسی واغراض شخصی در حق مردم مظلوم شاهرود رواشد.درروز قدس اجازه سخنرانی به دکتر جلالی داده نشد وبرخلاف تمامی شهرستانهای استان که نمایندگان مجلس سخنران روز قدس بودند درشاهرود اجازه این امر به منتخب مردم داده نشد!دریک اقدام کاملا شبه انگیز  تصمیم به کنار گذاشتن منتخب مردم از سخنرانی روز قدس شد.اما دکتر که وحدت شهرستان ومصالح عالی آن همیشه سرلوحه امورش بوده است ازپافشاری به حق خود صرفنظر کرد.شاید بپندارید این واقعه به همین جا ختم شد اما اگر به ابعاد این موضوع توجه نکنیم قطعا باعث خسارتهای بیشتری برای منطقه خواهد شد.اما چرا این موضوع اینقدر بزرگ ودردناک بوده است؟!

همانطور که می دانیم شخصیت ملی دکترجلالی برهمگان آشکاراست ایشان جزو چندسخنران معدود جلسه مشترک مجلس ودولت بودند وبرای سخنرانی ایشان درسراسر کشور اشتیاق زیادی است حال فرض کنید ما چنین شخصیت بزرگی در شهرستان خود داریم اما نمی گذاریم درشهر خودش سخنرانی کند!!این باعث می شود غریبه ها وکسانی که ازبیرون به شهر ما می نگرند وقضاوت می کنند تصور کنند که درشاهرود قدر داشته های خود را نمی دانند وشاهرود راشهری بی بصیرت بدانند.مگر می شود تمام کشور برای سخنرانی های جلالی سرودست بشکنند اما درشهر خودش امکان سخنرانی نداشته باشد!!حال آنکه این ظلمی است که به دلیل غرض ورزی عده ای قلیل در حق مردم شاهرود روا داشته شده است وحساب مردم شاهرود از آنها جداست.این موضوع عواقب جدی ای برای شهرما دارد وباعث درحاشیه قرارگرفتن شهر وجامعه ما از کانون توجهات ملی می شود یک مثال ساده اش اینکه همه ساله به دلیل چهره ملی دکترجلالی مراسم روز قدس شاهرود در صداوسیمای استان پخش مستقیم می شداما امسال چنین اتفاقی نیفتاد،دوستان اهل فن می دانند پخش مستقیم آن هم برای یک شهرستان که مرکزاستان هم نیست چه مفهوم وچه مزیت بزرگ روانی است.

مسئله بعدی ضربه مستقیم به قدرت چانه زنی ولابه گری نماینده برای امور شهرستان است وقتی دربیرون از شاهرود حس بشود که حمایت جدی ای از نماینده درشهرستان نمی شود معلوم است که طور دیگری با امورات شهرستان ومصالح آن برخورد می کنند وقتی درتمام استان نمایندگان سخنران روز قدس هستند اما در شاهرود نه!،این چه مفهومی جز عدم حمایت از نماینده دارد این حق الناسی است که برگردن مقصران این امراست وگرنه مردم شاهرود باچهارباررای قاطع به نماینده خود واستقبال گرم وحداکثری از نماینده اشان در برخوردها،حمایت وارادتشان را نشان داده اند پس اینکه یک عده قلیل به اصطلاح بزرگ شهر باخودکامگی اینگونه نشان بدهند که نماینده ما بدون حامی است ستمی بس بزرگ درحق مردم است.

براستی مگر جلالی منتخب مردم نیست؟مگر احترام به ایشان ویاری ایشان احترام به رای مردم نیست؟پس چرا عده ای باید به خود اجازه بدهند باپایمال کردن رای مردم برای نماینده اشان محدودیت ایجاد کنند؟!

چرا باید یک عده قلیل برخلاف مصلحت مردم چهره ای از شاهرود نشان بدهند که باعث تلقی منفی برای این دیار باصفا بشوند؟

چراباید یک عده به خود اجازه بدهند پادرحیطه ای بگذارند که قانونا به آنها ربطی ندارد وباخودکامگی نظر خود رابربقیه تحمیل کنند؟

چراباید اسباب شاد کردن دل دشمنان شاهرود را فراهم کنند؟گشتی دراینترنت می زدم که یکی ازسایتهای اینترنتی مغرض مرکزنشین با خوشحالی از .....برای محروم کردن دکترجلالی از سخنرانی روز قدس تشکر می کرد!!آیا شادکردن دل مردم خودمان بهتراست یا شاد کردن دشمنان وبدخواهان مردم سرزمین مادری امان؟!

به هرحال همگان بدانند مردم شاهرود چه موافق چه مخالف جلالی بخاطر بی حرمتی که به نماینده اشان ودر اصل به خودشان شده است وبه دلیل صدمه ای که به چهره شهر ودیارشان وارد شده است مقصران این امر رانخواهند بخشید وبدانند این کارها نتیجه عکس دارد ومردم ما آگاهتراز آن هستند که اسیر این بازی های ورشکستگان سیاسی بشوند این دشمنی ها فقط دکتر جلالی را محبوب تر می کند وبیشتر از قبل برمردم آشکار می کند چه کسانی دلسوز شهرشان هستند وچه کسانی ......
نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 30 تیر 1394 10:27 ق.ظ

شاهرود نامه
شنبه 31 مرداد 1394 09:43 ب.ظ
ثمره این همه شعار چیست؟
http://shahroodname.mihanblog.com/post/54
صادق
شنبه 27 تیر 1394 11:58 ق.ظ
دوست عزیز كاملا درست می فرمائید اما رسانه هادر همه موارد مشابه باید موضعی بی طرفانه و واقع گرایانه داشته باشند .یادتان هست دو سال پیش در ماجرای پیگیری مردم مظلوم بسطام برای ارتقاء به شهرستان همین طیف تمامیت خواه چه برخوردهای ناروائی داشتند ؟ انگار اختیار همه مردم در دست آنهاست و حق تصمیم گیری رافقط از آن خود می دانند . مسلما اگر آن روز رسانه ها در مقابل حركت نامعقول آنها ایستاده بودند امروز جرأت چنین جسارت و توهینی را به شعور مردمپیدا نمی كردند .امید است مطبوعات و رسانه ها با آگاهی بخشی ، زمینه تحقق حاكمیت مردم سالاری دینی را بیش از پیش فراهم نماید باشد تا بساط غوغا سالاری فردی برچیده شود . انشاءا..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.