تبلیغات
شاهوار،قاره کوچک - فرصت بی نظیر شاهرود برای اخذ رشته های متعدد درعلوم پزشکی


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

فرصت بی نظیر شاهرود برای اخذ رشته های متعدد درعلوم پزشکی

نوشته شده توسط:همایون یاقوتی
سه شنبه 4 فروردین 1394-01:43 ب.ظ


ضمن تبریک دوباره سال نو اولین مطلب سال 94 را با مقاله ای درباره علوم پزشکی شروع می کنیم.درواپسین روزهای سال 93 دکتر لاریجانی به سمت معاون آموزشی وزارت بهداشت منصوب شدند ودکتر ضیایی به عنوان نماینده وزیر بهداشت درشورای گسترش برهمگان روشن است که دکترلاریجانی ازنظر سیاسی جزو نزدیکان دکترجلالی هستند ودکترضیایی هم که از فرزندان شاهرود هستند باید به نحواحسن ازاین فرصت استفاده کرد وبانفوذ این دوشخصیت مطرح آموزش عالی شهرستان رادر زمینه علوم پزشکی جهش بدهیم.انشاالله که اینگونه شود برمسئولین وبزرگان شهرستان واجب است حتمادراین زمینه اقدام کنندنظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 4 فروردین 1394 01:51 ب.ظ

پنجشنبه 6 فروردین 1394 03:14 ب.ظ
آقای یاقوتی دروغ نگو! پس بیمارستان امام گرمسار و امام حسین آرادان رو دانشگاه شاهرود درست کرده.
پاسخ همایون یاقوتی : بعدسالها محرومیت این شهرستانها ازبیمارستان تازه ساخته شده اند همین الان هم امکانات سمنان باشهرستانهای دیگرزیرمجموعه اش اززمین تا اسمان است
پنجشنبه 6 فروردین 1394 03:09 ب.ظ
دوستان دامغانی عزیز! به نظر شما تاراج منابع زغال سنگ طزره دامغان که معدن و امکاناتش و آلودگی اش در دامغان است ولی پول و گردش مالی و سود اوری آن به جیب شاهرود میرود ظلم نیست.
اینکه هر ماهه مبلغی حدود ۴۰ میلیارد ریال حقوق ماهانه کارگران در شاهرود گردش داشته است و ۲میلیارد ریال حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی در شاهرود پرداخت می شود تازه به غیر از سود شرکت و اعتباری که به شاهرود بخشیده می شود ظلم نیست.
امثال آقای یاقوتی که از مزدوران یزید زمان هستند که آب را از مردم استان دریغ می کنند به شهرهای خودشان رحم نمی کنند چه برسد به دامغان و ...
پاسخ همایون یاقوتی : دوست عزیز تعداد زیادی از کارگرا طزره دامغانی هستند وامورتامین اجتماعیشان هم دردامغان انجام میشه. اگر ما ظالم هستیم پس انانیکه برخلاف مصوبه دولت وبیکاری سرسام اور دامغان وشاهرود کارخانه ایراخودرو رابجای شرق استان به سمنان بردند چه کسانی هستند؟!
چهارشنبه 5 فروردین 1394 06:23 ب.ظ
فرهنگ و آداب و رسوم و همجواری جغرافیایی مردم دامغان با شهرستانهای استان شاهوار عجین بوده و هست . لذا چه دامغان به استان شاهوار الحاق شود یا نشود دوستان دامغان خدمات ارزنده ای به شاهواریان از گذشته های دور داشته و دارند و اگر اغراق نباشد شاهواریان مدیون دامغانیها و دوستان خوب مثل آنان هستند. کمتر شاهواری است فامیل یا دوستانی در دامغان و حتی در خراسان یا گلستان بعلت تجانس فرهنگی نداشته باشد.هر چند برخی با لطیف الحیل سعی در اختلاف افکنی حتی بین شهرستانهای شاهوار بوده و هستند ولی واقعیت این است که علاوه بر تجانس فرهنگی و اجتماعی همه آحاد مردم استان شاهوار و دامغان، منافع مشترک از لحاظ رشد و توسعه انکار ناپذیر دارند. زیرا افزایش ایجاد اشتغال و رشد در شهرستانهای دامغان، میامی، بیارجمندو بسطام و شاهرودبه مراتب برای همه ی این شهرستانهامفید خواهد بود تا در جای دیگر.
همشهری دامغانی
چهارشنبه 5 فروردین 1394 03:19 ب.ظ
دکتر یاقوتی عزیز ما مردم دامغان از ظلم و ستم مرکز استانی ها خسته شدیم و خواهان مشارکت با شاهرود و میامی جهت تشکیل استان شاهوار هستیم .
روی کمک دامغانی ها حساب کنید
چهارشنبه 5 فروردین 1394 02:02 ب.ظ
محض اطلاع دوستی که سمنان رو مرکز ایالت قومس مطرح کرده باید یگم که اون زمان که شاهرود و سمنان نبود دامغان مرکز ایالت قومس و ولیعهد نشین قاجار بوده
چهارشنبه 5 فروردین 1394 02:29 ق.ظ
عجب سوتی خفنی دادی رفیق
منظور ازاقای لاریجانی -لاریجانی مجلس نیست.ایشان باقر لاریجانی هستند که هیچ آشناییتی با آقای جلالی ندارند.
اگه چند دقیقه فکر میکردی فردی که علوم سیاسی خونده ربطی به وزارت بهداشت نداره اونوقت تابلو سوتی نمیدادی
پاسخ همایون یاقوتی : باسلام.دوست عزیز بنده میدانستم که فردی که به عنوان معاون اموزشی وزارت بهداشت منصوب شدند دکترلاریجانی فوق تخصص غدد هستند همین جناب دکترلاریجانی هم ازنزدیکان دکترجلالی هستند درزمان مرضیه وحیددستجردی به دلیل اصرار ایشان برحفظ دکترلاریجانی دردانشگاه تهران ازوزارت عزل شدند ودکترجلالی ایشان رامشاور امورسلامت مرکز پژوهشها کرد این یکی از دلایل نزدیکی ایشان بادکترجلالی است که علنی شده است.لطفا اینقدر زود قضاوت نکنید
چهارشنبه 5 فروردین 1394 01:44 ق.ظ
ادامه..
3-شما دم از تمرکز زدایی می زنید اما خودتان پیش قراول تمرکز گرایی هستید. نمونه اش دانشگاه شاهرود و علوم پزشکی که جز در مورد دانشکده کشاورزی بقیه دانشکده های آن در شاهرود متمرکز هستند. این در حالی است که دانشکده روانشناسی سمنان در مهدیشهر و دانشکده دامپزشکی آن در شهمیرزاد قرار دارد. همچنین در مورد دانشگاه علوم پزشکی دانشکده پیراپزشکی در سرخه و آرادان و همچنین دانشکده بهداشت در دامغان و آرادان قرار دارد.بنابرین دانشگاه های سمنان متعلق به تمام مردم استان است نه در انحصار بخشی کوچکی از استان
4- در حالی که در اکثر شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیمارستان قرار دارد و قدمت این بیمارستان ها در حدی است که نیاز به نوسازی دارند دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دو بیمارستان مجهز در شاهرود وجود دارد که به همت امثال شما روز به روز پروار تر می شود و در عین حال شهرهایی چون میامی و بیارجمند که فاصله آنها کیلومترها بیشتر از فاصله سمنان و مهدیشهر است فاقد بیمارستان هستند.
اینها تنها بخشی از مواردی است که به ادعاها دروغ شما پاسخ می دهد و انحصارطلبی شما را بیش از پیش نمایان می کند.
مطمئن باشید آرزوی قلبی من و بسیاری از مردم سمنان جدایی شاهرود از سمنان است چون مردم سمنان خیری از وجود شاهرود در این استان ندیده اند هر چند این جدایی باعث می شود دیگر مردم فهیم شاهرود هم استانی ما نباشند اما شاهرود با وجود امثال شما و اربابتان مسجد ضراری است که بذر نفاق و نفرت را در این استان می پراکند.
پاسخ همایون یاقوتی : باسلام.۱_در سمنان فقط درمهدیشهر بیمارستان قرار دارد که ان هم به دلیل جمعیت وزارت بهداشت ان را مستحق بیمارستان دانسته اما درشاهرود علی الرغم پیگیری های زیاد به دلیل جمعیت کم میامی وبیارجمند ونزدیکی بسطام به شاهرود وزارتخانه باساخت بیمارستان موافقت نمی کند۲_اگردرشاهرود بیمارستانها مجهز هستند به برکت تلاش واستقلال دانشگاه ما از سمنان است اگر شاهرود هم زیر نظر دانشگاه سمنان بود الان وضعیتش مانند دامغان وگرمسار می بود درحالیکه سمنان همیشه بیمارستان های مجهزی داشته در دامغان حتی متخصص زنان هم نبوده که بااحداث بیمارستان ولایت وضع بهتر شده این مثال شما ثابت می کند که تبعیض دراستان ما بالاست۳_اگردانشکده روانشناسی ودامپزشکی دانشگاه سمنان درشهرهای دیگراست بخاطر توجه بیشتر به دانشگاه سمنان صرف مرکزاستان بودن بوده است که باعث شده است این دانشگاه انقدر بزرگ شود که تعدادی ازدانشکدههایش در شهرهای دیگه مستقر شود۴_مردم استان وخصوصا شرق استان روحیه تمرکز گرایی مرکز استان را درقضیه کارخانه ایرانخودرو_انتقال مدیریت بانک تجارت استان ازدامغان به سمنان و....فراموش نمی کنند۵_انشاالله در عمل شما هم تلاش کنید تا شاهرود استان شود
چهارشنبه 5 فروردین 1394 01:44 ق.ظ
پر واضح است که نویسنده این نظرات همان نویسنده وبلاگ است.
فقط به ذکر چند نکته بسنده می کنم:
1- سمنان حداقل از چند صد سال گذشته تاکنون مرکز ایالت تاریخی قومس بوده است. زمانی که نامی از شاهرود یا حتی شاخره در جهان وجود نداشته شهرهای سمنان دامغان بسطام بیار و... ایالت قومس رو تشکیل داده بودند. شما رو ارجاع می دم به کتاب جغرافیای تاریخی سرزمین های خلافت شرقی نوشته لسترنج ترجمه محمود عرفان
2- یکی از خصلت های خوب یا بد مردم سمنان این است که به آنچه دارند قانع هستند و مانند شما برای امکانات دولتی حرص نمی زند در شرایطی که سمنان مورد بی مهری دولت ها و کارشکنی کینه توزان بد طینتی چون شما و اربابتان است مردم با تلاش و سرمایه خودشان شهرشان را می سازندو اساسا سازمان یافتگی در وجود سمنانی ها نیست. بنابرین این توهمات دائی جان ناپلئونی که گروه های سری و مخفی در بدنه کارشناسی و اجرایی استان نفوذ کرده اند و مانع از توسعه سایر شهرها می شوند چیزی جز مصداق ضرب المثل کافر همه را به کیش خود پندارد نیست. به شما توصیه می کنم چند ماهی در سمنان مهمان ما باشید تا به خصلت های مردم سمنان آشنا شوید. مطمئن باشید ما از همشهری هاتون نسبت به شما مهمان نواز تریم.
سه شنبه 4 فروردین 1394 09:15 ب.ظ
مرکز استانی که بدون استحقاق حتی شهرستان شدن باظلم 40 ساله و عقب نگه داشتن شهرستانهای شاهوار فقط با نفوذ نصیری ثابتی ..تشکیل وتداوم حیاط با صرف بودجه ملی و سایر شهرستانها رشد کاذب نموده، علی فرض محقق شدن و ارتقاء دانشگاه فقط استحقاق جزیی از حق تضییع شده سالیان متمادی مسلم آنان است . بهر حال استان شاهوار تشکیل و ما نیز امیدواریم مخالفین استان شاهوار به اصطلاح خودشان از شرّ شاهواریان خلاصی یابند . شاهواریها راضی به اذیت دیگران نبوده و اگر با استان شدن شاهوار از حسینی ها و جلالی ها خلاصی می یابید (البته اگر صداقت دارید )چرا آشکارا و نهانی بر علیه کندی تشکیل استان شاهوار تلاش می فرمایید. استان شاهوار ارتباطی به شخص جلالی نداشته و هر شخصی نماینده شاهوار شود تنها خواسته شاهواریان است و پیگیر تسریع استان شاهوار خواهند بود. لذا استان شاهوار چه با جلالی و چه با نماینده ی دیگر شاهواری محقق خواهد شد.
سه شنبه 4 فروردین 1394 06:29 ب.ظ
دانشگاه های شاهرود وجودشان را مدیون کارچاق کن هایی چون فرهادی هستند حال اگر از راه این کارچاق کن ها به پیشرفتی هم برسند اتفاق تازه ای نیست. جالب اینه که با این دانشگاه هایتان به مرکز استان فخر فروشی هم می کنید .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.