تبلیغات
شاهوار،قاره کوچک - ساختمان استانداری شاهوار آماده شده است


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

ساختمان استانداری شاهوار آماده شده است

نوشته شده توسط:همایون یاقوتی
سه شنبه 14 بهمن 1393-10:14 ق.ظ

استان شاهوار مطالبه مردمی و تحقق یافتنی است

نماینده مردم شاهرود و میامی: تحقق استان شاهوار برای ما موضوعی بسیار جدی است

 * استاندار استان سمنان: از استان شاهوار استقبال می کنیم

رییس شورای اسلامی شهر شاهرودساختمان استانداری استان شاهوار آماده بهره برداری است


نفس این روحیه، مطالبه گری و نشاط، همان چیزی است که جوان امروز ما به آن احتیاج دارد. «مقام معظم رهبری»  هفدهم آذر ماه سال جاری در یکی از نشریات محلی با تیتر شعار استان شاهوار یک شعار غیر قابل تحقق است طی مصاحبه ای با امام جمعه محترم شاهرود به چاپ رسید. پس از آن کواکبیان مدیر مسئول روزنامه پیام سمنان آنقدر ذوق زده شده بود که مجدداً این تیتر را  18 دی ماه بدون توجه به خواسته مردم شریف و فهیم شهرستان شاهرود به چاپ رساند. لذا بر خود واجب دانستیم مطالبی را خطاب به ایشان گفته تا شاید در وی تاثیر بگذارد و بگوئیم با این گونه مصاحبه، دیگر تاثیری در اراده مردم شاهرود ندارد،  نظر مردم را با گذری در سطح شهرشاهرود یا جستجویی در اینترنت به سادگی خواهید دید که نشاندهنده این است استان شاهوار مطالبه مردمی و تحقق یافتنی است.

در همین راستا دکترکاظم جلالی نماینده مردم شهرستان های شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی دهم آبان سال جاری  در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه، با بیان این مطلب که موضوع استان شاهوار برای ما بحثی شعاری و تصنعی نیست، گفت: بحث تشکیل این استان برای ما  موضوعی جدی قلمداد می شود. جلالی با اشاره به نمونه هایی از مشکلات شرق استان که توسط مرکز نادیده گرفته می شوند، گفت: در دولت دهم برای مراحل ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود برنامه ریزی پیش بینی شده بود که این مجموعه ورزشی در سال 87 و یکسال پس از کلنگ زنی ورزشگاه 15هزار نفری سمنان، انجام شود. وی ادامه داد: دولت وقت با پرداخت یک میلیارد تومان موافقت خود را با احداث همزمان این دو ورزشگاه در شاهرود و سمنان، اعلام کرد اما مراحل انتخاب زمین برای ورزشگاه شاهرود سه سال به طول انجامید و تنها عامل آن هم عدم توجه مسئولان ورزشی مرکز استان به این مجموعه بود.

استاندار استان سمنان در23 مهر سال جاری در جلسه شورای اداری در بسطام گفت: از استان شاهوار استقبال می کنیم. مهندس محمد وکیلی افزود: وقتی امکانات و سرمایه ها با عدالت توزیع نمی شود، مردم به طور دیگری می خواهند نیاز هایشان را برطرف کنند، فکر می کنند با تغییر تقسیمات کشوری بخشی از مشکلاتشان را می توانند حل کنند، اگر نیازهای واقعی مردم برطرف شود، کسی بدنبال استان شدن نمی رود.

رمضانعلی باقری رییس شورای اسلامی شهر شاهرود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در بحث تحقق استان شاهوار که با پیگیری های که در حال انجام است اگر محقق شود، ساختمان اولیه استانداری از طریق سایت ذغالسنگ البرز شرقی آماده بهره برداری است. همچنین حجت الاسلام احمدی امام جمعه معزز بیارجمند، نصرت ا... خدامی و ابراهیم احمد مجنی روسای شورای اسلامی شهر بسطام و مجن خواستار تحقق استان شاهوار شدند.

 

با این مقدمه؛ آقای کواکبیان!؟

 

آیا اگر یک نانوا نان نامرغوب به ما تحویل دهد نباید اعتراض کنیم؟ مگر هزاران جوان شاهرودی بیکار که در کنج خانه ها سر در گریبان فرو برده و شرمنده پدر پیرشان هستند که هنوز هم دست شان که باید دست خسته پدر را بگیرد، در سفره پدر دراز است، از ازدواج هایی بگوییم که هنوز شش ماه از ازدواج شان نگذشته کارشان به طلاق و جدایی و نشستن در کنج خانه پدری کشیده می شود،نباید اعتراض کنیم؟

درشهر سمنان نه تنها یک نفر بیکار نخواهید یافت، بلکه جمعیت حدود 50 هزار نفری کارگران مهاجر را از دیگر نقاط کشور به این شهر می یابید که همگی در سه شیفت کاری مشغول به کار هستند، البته این خود باعث خوشحالی ما است ولی در شاهرود خانواده ای نیست که یکی دو سه جوان بیکار و سرگردان و شرمنده پدر و مادر را نداشته باشد، به طوری که شرق استان با مشکل بیکاری ولی در غرب استان با کمبود نیروی کار مواجه هستیم، نباید اعتراض کنیم؟

آیا اگر بدون هماهنگی با مسئولان شهرمان اداره کل راه آهن تغییر نام می یابد و یا صحبت از انتقال معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات به سمنان می شود، نباید اعتراض کنیم!؟

آیا اگر ورزشگاه 15 هزار نفری سمنان به بهره برداری می رسد ولی ورزشگاه شاهرود حدود 20 در صد پیشرفت فیزیکی دارد و ورزشگاه های دامغان و گرمسار با فسخ پیمان روبرو می گردد نباید مطالبه کنیم؟ آیا اگر یک درصد هسته ای ما را ندهند نباید مطالبه نمائیم !....

این حکایت های درد و رنج و زخم های بیکران شاهرود و شاهرودی ها آنقدر زیاد و سلسله وار است که اگر بخواهیم شرح درد و رنج مان را بنویسیم مثنوی هفتاد من کاغذ هم جوابگو نخواهد بود

مدیر مسئول روزنامه پیام سمنان؛

استان شاهوار مطالبه مردمی است. مگر شهر میامی با 4800 نفر جمعیت شهرستان نشد؟ مگر انقلاب شکوهمند مان با رهبری پیامبر گونه حضرت امام (ره) در سال 42 آغاز و در بهمن  57 به پیروزی نرسید.

مگر سالار شهیدان در شروع حرکت خود ازمکه بسوی کربلا فلسفه قیام خود را مطالبه گری عنوان نفرمود. امام حسین ( ع ) در طلب اصلاح امت جدش قدم برداشت و مصیبتی که بر ایشان و خاندانش روا شد، همه تاوان مطالبه گری آن حضرت بود. مگر فلسفه امر به معروف و نهی از منکر چیست؟

آیا نباید جائی که می بینیم به منافع شهرمان، شهر معلمان دین و اخلاق خدشه وارد می شود تذکر دهیم؟

این یک حقیقت است که مردم ما در تحقق استان شاهوار مطالبه گری دارند و خلاصه این که کمتر کسی این روزها در پی استیفای تحقق این شعار نباشد

شاهوارقاره کوچک:همگان بدانند استان شاهواردرقلب مردم ماست


همگان بدانند تشکیل استان شاهوار قطعیست


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 14 بهمن 1393 10:53 ق.ظ

من بعععععععععععععع
یکشنبه 19 بهمن 1393 12:09 ق.ظ
http://shahroodnews.in/images/wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww.adibnews.ir.jpg
من بعععععععععععععع
یکشنبه 19 بهمن 1393 12:08 ق.ظ
حتما اینم من بع هات بهت خبر دادن.نه؟روی عکس کلیک کردم من بع ات مشخص شد.برید بابا مردم خرن مگه؟خودتی
یا خود شاهرودنیوزی یا 24ساعته پاشی ببینی چی میزنه کپیش کنی.دائم تو وبلاگای شاهرودی پرسه میزنی کارت ام کپی کردنه اونوقت صحبت از من بععععععععععععع می کنه.
لااقل عکستو آپلود کن تا ادرس سایتت نباشه تابلو لو بری.
پاسخ همایون یاقوتی : دوست عزیز خود این مطلب راهم شاهرود نیوز ازروی مطلب روزنامه ادیب برداشته بوده اگرقراربه گذاشتن منبع بود همان اسم نشریه ادیب راباید می اوردم که البته باگذاشتن عکس این نشریه دیگر لازم نبود فقط ازدوستان شاهرود نیوزی بابت اپلود این عکس برفضای اینترنت تشکر می کنم
چهارشنبه 15 بهمن 1393 08:49 ق.ظ
برای اینکه شاهواریان تمایل ندارند مانع پیشرفت شهرهای دیگر باشند و باعث اذیت باشند.لذا بهتر است در جهت تعجیل در تشکیل استان شاهوار تلاش نمود تا دیگر شهر خدای ناکرده آسیب نبینند. البته پس چرا از سویی در ایجاد استان شاهوار عصبانی و اینقدر در پشت صحنه و حتی علنی بر ای عقب افتادن تشکیل استان شدن شاهوار اقدام و این تناقض گویای چیست. اگر صداقت است لذا استاندار استان همسایه ی غربی شاهوار برای استان شدن شاهوار تلاش و مساعدت نماید.
سه شنبه 14 بهمن 1393 08:09 ب.ظ
وبلاگ نویس محترم
شایسته است مردم را خر فرض نکنید.شما همان شاهرودنیوز هستید که یک خبر را صدجا اشاعه میدهید.این جو سازی های شما شاهرود نیوزی ها اساس استان را مختل کرده که بزودی یک فکری به حالتان می کنیم
پاسخ همایون یاقوتی : باسلام.کاش میگفتید کدوم یک ازسخنان ما رو به عنوان توهین به شعورمردم می دانید شاید اصلاحش می کردیم!!والا تا جایی که ما اطلاع داریم هیچ خللی درامورات استان ایجادنشده!!ازاینکه به فکرما هم هستید ممنونم دوستان دیگری هم به فکرمابودند که مکررا ازناحیه اشان تفقد شدیم دیگر راضی به زحمت شما نیستیم!
مهرداد
سه شنبه 14 بهمن 1393 07:06 ب.ظ
کارای تو و اربابت جلالی منو یاد سریال پرده نشین میندازه.
امیدوارم شاهرود استان بشه تا هم ما از دست عربده کشی شعبون بی مخ های امثال تو راحت بشیم هم غارت داشته هامون به پایان برسه هم سنگ جلو مسیر پیشرفت سمنان برداشته بشه و هم مردم بسطام و بیارجمند و میامی و ... که دست شما تمامیت خواهان گرفتار می شوند قدر مرکز استان مهربانی چون سمنان رو بدونن.
پاسخ همایون یاقوتی : باسلام.شماهم دعا کنید مازودتر استان شویم چه خوب می شد دوستان سمنانی ماهم زحمتی برای تسریع استان شدن شاهرود متقبل می شدند.
سه شنبه 14 بهمن 1393 05:34 ب.ظ
ادبیات سخیف مخالفین استان شاهواربعلت ضعف نفس آنان و قریب بودن محقق شدن استان شاهوار است. باید شاهواریان صبور باشند. لذا گاهی از سلاح تمسخر و گاهی تفرقه جهت تأخیر استان شدن شاهوار به صورت رسمی بهره برده و خواهند برد . این روشها تکراری و لو رفته است.
سه شنبه 14 بهمن 1393 04:39 ب.ظ
دلتونو خوش كنید به خزعبلات رییس شورای شهر و مزخرفات جلالی .شورا اگه پول ساختمان استانداری را داشت فكری به حال فلكه مفلوك شهرمون میكرد به این حال نزار نیفته.
استاد غلامی رو دریابید كه مرد عمله نه جلالی و اطرافیان نادونش كه فتیله مطالبات مردم رو بی جا و تحقق نیافتنی بالا میبرن تا همه چیز رو بیهوده بسوزونن حتی امید مردم رو.
18 تا استان قبل ما در دست تقاضا داریم اونوقت استان 250 هزار نفری شاهوارو تشكیل میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
متاسفم كه انقدر راحت شعور مردم رو به بازی میگیرید با شعار نویسی استان شاهوار روی دستشوی و توالت عمومی
پاسخ همایون یاقوتی : باسلام.اولا که ساختمان استانداری باتوجه به تملک املاک البرزشرقی توسط شهرداری ازالان امادست واحتیاجی به بودجه براساخت نداره.دوما جلالی بخاطر زنده کردن امیدمردم شاهوارهمیشه دربین ما شاهواریان محترم بوده وخواهدبود باوربفرماییدکاربه جایی رسیده که ارمان استان شاهوار ربطی به دکترجلالی نداره وحتی مخالفین ایشان هم ازطرفداران این ارمان هستند.سوما کل شهرهای دایه استان شدن درکشور ۱۸تا نیستن که بخواهند رسیدگی هم به انها بکنند!!درهیچ جای کشور فاصله یک شهرستان بامرکزاستانش اینقدر لب به لب نیست به طور مثال کاشان کجا واصفهان کجا اما شاهرود درخیلی ازامور هم پا یابرترازسمنان.چهارما همون دیوارنویسی هایی که شما میگویید رو همین مردم انجام داده اند وگرنه خوشبختانه یامتاسفانه تشکیلاتی دراین زمینه درشاهرود وجودندارد وهمه کارها خودجوش انجام میشه
سه شنبه 14 بهمن 1393 12:03 ب.ظ
استان شاهوار محقق شده و مخالفین خوب می دانند فقط معرفی رسمی استاندار را می توانند با تأخیر چند صباحی مواجه کنند وگرنه اصل استان شاهوار قطعیت و مخالفین هم باور و مطلعند. علت عصبانیت آنان همین است.توصیه می شود خونسرد و به خود مسلط باشند تا اذیت نشوند زیرا شاهواریان تمایل به رنجش خاطر حتی مخالفین خویش را ندارند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.