تبلیغات
شاهوار،قاره کوچک - در جواب بنیادتوسعه سمنان


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

در جواب بنیادتوسعه سمنان

نوشته شده توسط:همایون یاقوتی
دوشنبه 17 آذر 1393-01:33 ق.ظ

ابتدا نامه بنیاد توسعه سمنان ومقاله جناب شریعت زاده راازسایت شاهرود نیوز مطالعه کنید


http://www.shahroodnews.in/index.php/shahrood/5116-2014-12-07-05-36-39

http://www.shahroodnews.in/index.php/election/4884-2014-11-17-16-28-47
   

اگرمتن نامه بنیاد توسعه سمنان به پژوهشگرفرزانه جناب شریعت زاده را خوانده باشید خواهید دانست که این متن نتنها دفاعی ازتبعیض های مرکزاستان نسبت به شاهرود ندارد بلکه آشکارا این تبعیضها راهویدا می کند.درابتدا باید بگویم ما دوست وبرادر مردم شریف سمنان هستیم وبادوستان بنیاد توسعه سمنان هم عقیده هستیم که آبادانی هرکجا ازسرزمین اسلامی امان مایه افتخارماست حال بپردازیم به متن بنیادتوسعه سمنان.( جناب شریعت زاده! نوشته ی شما بیش تر شوخی و تعریض را ماند و گرنه نیک می دانید که صدها کمیته ی فرهنگی بنیاد توسعه ی سمنان در جنب نماینده ی محترم شاهرود که هم سخت مورد توجه رئیس مجلس است و هم رئیس فراکسیون اصول گرایان « رهروان ولایت و هم عهده دار مسئولیت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، حکایت پشه و فیل را ماند، حال انصاف دهید که آیا سمنان می تواند در مقابل چنین نماینده ای حقوق شاهرود را نادیده بگیرد؟ و اگر چنین است که میخ شاهرود با چنین پس کوبی کارا نیست، شرط عقل آن است که تدبیری دیگر اندیشیده شود)بایدعرض کنم غیرت وبزرگی دکترجلالی باعث شده است مردم شاهرود تاحدود زیادی ازدست اندازی های مرکزاستان آسوده خاطر شوند اما باهمه بزرگی دکترجلالی بازمیخ شاهرود دراین استان خوب کوبیده نمی شود وطبق فرمایش خودتان عقل حکم می کند تدبیر دیگری اندیشیده بشود ما هم به آن تدبیر رسیدیم وآن استان شاهوار است که انشاالله روزی محقق می شود.

(وضع اسفناک و رقت انگیز ورودی و خروجی های سمنان را که مشاهده فرموده اید؟ که به مدخل روستا می ماند و بسیار بعید است که ندانید بودجه ی تخصیصی آن را اداره کل و راه و ترابری استان سمنان مستقر در شاهرود! در کجا مصرف کرده است؟)اولا که اصلا هم وضعیت رقت آمیز واسفناک نیست!دوما اگرشما فقط یک ورودی وخروجی شهرتان برایتان آزردهنده است ما چیزهای زیادی برای آزار درشاهرود داریم!!

(حضرت علی (ع) فرمودند: خدا رحمت کند کسی را که حد خود بشناسد. کجا دیده اید که چند اداره ی کل استان نه در مرکز استان بلکه در یکی از شهرهای اقماری مستقر باشد . وانگهی، کی شنیده ای که یکی از شهرهای اقماری خود را با مرکز استان که ملزومات و ضروریات قانونی دارد مقایسه کند. نام این تلقیات چیست؟ استدلالی است یا عرفی یا منطقی؟)

ببخشید ملاک خودشناسی مرکزاستان بودن است؟همین روحیه خودبرتربینی وظالمانه است که ریشه این همه تبعیض است ملاک پیشرفت باید استعدادهای ذاتی هرمنطقه باشد که شاهرود دراستان ازاین حیث تک است برای چه ما نباید خودمان رابامرکزاستان مقایسه کنیم؟!مگر مرکزیت استان چه دارد؟!تازه مرکزاستانی که درخیلی ازامور ازشاهرود پایین تر یاهم سطح است یک مثال ساده برایتان می آورم مجموعه فرهنگی شاهدوایثارگر به دلیل مرکزیت سمنان درآن شهرساخته شد درحالیکه آمار جمعیت خانواده های معظم شاهدوایثارگرشهرستان شاهرود دراستان اول است حال شاید بگویید اگراین مجموعه درمرکزاستان ساخته شود سایر شهرستانها هم ازآن استفاده می کنند اگر فرض کنیم که اینطورباشد آیاجمعیت شرق استان بیشتراست یاغرب؟پس چه دلیلی بود که این پروژه درسمنان ساخته شد فقط مرکزاستان بودن؟!!!دوستان عزیز مثالهای این دستی بسیاراست آیامرکزاستان بودن دلیلی برای رانت گرفتن امکانات است؟باید به این نکته هم اشاره کنم که تمام ادارات کل مستقردرشاهرود براساس مزیتهای جغرافیایی شاهرود وسابقه آنها درشاهرود مستقرشده است اداره راه وراه آهن ومرکزپخش فرآوردههای نفتی بخاطر موقعیت جغرافیایی ممتاز شاهرود دراین شهرمستقرشد اداره تبلیغات اسلامی به این دلیل درشاهرود مستقرشد که دومین دفتراین سازمان بعدازقم درشاهرود تاسیس شد اداره دخانیات هم برای این درشاهرود مستقرشد که عمده تولید تنباکوی استان متعلق به شهرستان شاهرود بوده است این ملاکها خیلی مهم تراز صرف یک نام مرکزیت استان بوده است.مرکزتحقیقات کشاورزی استان وپارک فناوری استان هم به همین شکل

(مصوبه ی بنای ورزشگاه پانزده هزار نفری سمنان ، دو سال زودتر از تصویب بنای ورزشگاه شاهرود بوده است و می بایست در دوره ی دولت دهم افتتاح می شده و مورد بهره برداری قرار می گرفته است! اما این نکته را نمی دانید که چرا تاکنون از بازگشایی آن تعلل کرده اند ؟ بگذارید که برای حفظ خیلی مسائل بیش از این قضایای تاسف بار را  باز نکنیم)

دوستان عزیز اگرمطالعه ای درمصوبات دولت بکنید قراربود این دوپروژه باهم شروع بشوند حال فرض رابراین بگذاریم که دوسال قبل ازشاهرود تصویب شده است آیاباید پیشرفت ورزشگاه سمنان قریب صددرصد باشد وورزشگاه شاهرود حدود 15درصد؟!

(فرودگاه مظلوم سمنان را چه ؟ آیا می دانی که القای چه مرجع و ماخذی است که راه اندازی آن توجیه اقتصادی ندارد چون گویا جمعیت شهر سمنان که بیش از نفوس شهر شاهرود است فقط به تهران می روند ! و اگر دهها هزار نفر آنان زایر خانه ی خدایند و مسافر عتبات عالیات ، ان شا» الله «طی الارض» می کنند. و مصوبات عدیده ای که در سمنان مختل مانده و بیان دردمندانه اش جز آزردگی خاطر و اطاله ی کلام نیست چنانچه بخواهید، فهرست می شود)

مطمئن باشید فرودگاه شاهرود مظلوم تراست فرودگاهی که مجوز پروازمسافربری دارد ،قسمت عمده اش باتلاش خود مردم شاهرود ساخته شده است،دردورآخرپروازها بیشتراز80درصد صندلی های پروازش اشغال می شده است لنگ سه میلیارد تومان ضمانت برای شروع دوباره پروازهاست!درضمن من ازشما خواهش می کنم مصوبات معطل مانده اتان رافهرست کنید تاماهم فهرستی عریض وطویل خدمتتان آماده کنیم!

حال دوستان عزیز من چند سوال ازشما که دایه عدالت دراین استان دارید رادارم

1-چراکارخانه ایرانخودرو فقط درسمنان اجراشد وبقیه شهرستانهای استان بی نصیب ماندند؟

2-چرا هرروز شاهد ساخت یک ساختمان لوکس وبزرگ اداری درسمنان هستیم ولی سایرشهرستانهای استان از نعمت ساخت ساختمانهای جدید محروم اند؟!

3-چرافقط ورزشگاه 15هزارنفری سمنان تکمیل شده است اما ورزشگاههای سایرشهرستانهای استان خصوصا شاهرود پیشرفت لاک پشتی داشته است؟

4-ودها مورد دیگر که اگربخواهید لیست می کنیم.

ما همه برادر ومسلمان وایرانی هستیم سمنانی آباد وشاهرودی آباد باید آرزوی همه ما باشد البته درعمل نه درزبان.      
   


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 18 آذر 1393 12:21 ب.ظ

سه شنبه 25 آذر 1393 12:02 ب.ظ
عزیزم این اداره دخانیات در اصل در شهر تاریخی بیارجمند بوده و با فشار خواص شاهرودی به شهر نوپای شاهرود منتقل شده شاهدش هم سایت شرکت دخانیات ایران:
http://www.irtobacco.com/Portal/semnan/
البته می دونم که این نظر رو درج نمی کنی و میری به نماینده تون خبر میدی تا با یه تلفن و فشار آوردن به سازمان مربوطه تاریخ رو تحریف کنه
دوشنبه 17 آذر 1393 08:37 ق.ظ
چنانچه مرکز استانیهاواقعاً معتقد به ضایع شدن حقشان توسط شاهواریان هستند بهتر است جهت عدم تداوم ظلم به آنان و خرسندیشان با تلاش جهت تشکیل استان شاهوار به قول خودشان از شر شاهواریها خلاص و شهرستانهای شاهوار هم دعا گوی آنان و آروزی رشد برای استان هموجوار غربی دارند. ولی چرا در پشت صحنه برای حفظ تداوم اخذ بودجه شهرستانهای شاهوار و صرف آن در مرکز استانشان تلاش و استان شدن شاهوار را با تأخیر مواجه می نمایند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.