تبلیغات
شاهوار،قاره کوچک - بیاییم دانشگاه شاهرود رابه دورازسیاست بازی به دوران مجد خود بازگردانیم


درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

بیاییم دانشگاه شاهرود رابه دورازسیاست بازی به دوران مجد خود بازگردانیم

نوشته شده توسط:همایون یاقوتی
یکشنبه 9 آذر 1393-09:45 ب.ظ

درپیرامون اتفاقات اخیر سایت شاهرود نیوز وسایت جناب غلامی

دانشگاه شاهرود همیشه به عنوان یکی ازافتخارات ونکات قوت شاهرود مطرح بوده وما شاهرودی ها نباید بگذاریم که این افتخارازما گرفته شود اگر سایتهای شاهرودی رادنبال کرده باشید متوجه می شوید خوشبختانه همه جریانهای سیاسی شاهرود دانستند که حال وروز دانشگاه ما آنطور که خواست ما شاهرودی ها وشاهواریان هست نیست!اما اتفاقاتی که افتاده که لازم می دانم نکاتی راگوشزد کنم تا مسئله شتاب دادن به دانشگاه شاهرود سیاسی نشود

درچندروز اخیر سایت شاهرود نیوز مقاله ای رابرای دانشگاه شاهرود درج کرد که متاسفانه به سرعت ازروی سایت حذف گردید در سایت جناب غلامی هم مقاله ای دراین باره درج شده است که ازاین فرصت برای کوبیدن شاهرودنیوز وشخص دکترجلالی استفاده شده است به نظر می رسد اگراینطور اوضاع ادامه پیدا کند بجای اینکه دانشگاه ما پیشرفت کند به عقب ماندگی آن کمک می کنیم

دوستان ومشتاقان شاهرود وشاهوار ،حضرت نخبه شاهرودی جناب غلامی عزیز اینکه دانشگاه ما ازصنعتی به جامع تبدیل شد گام مثبتی بود که دکترجلالی به درستی دراینباره پیگیری کردند، سرور گرامی همانطور که همه ما می دانیم وزارت خانه علوم باتاسیس دودانشگاه صنعتی وجامع درشاهرود به جدمخالف بود پس دراین اوضاع تکلیف جوانان شاهرودی که خواهان تحصیل دررشته های تجربی وانسانی وهنربودند چه بود؟آیا شاهرود صرف نگه داشتن اسم صنعتی باید ازهئیت علمی وفرصت پیشرفت شهر که دراثرپذیرش رشته های غیرفنی حاصل می شد بی بهره می ماند؟

البته بگذریم که متاسفانه اوضاع طوری شده است که تبدیل اسم دانشگاه ازصنعتی به جامع نتها باعث شده است که دانشگاه دررشته های غیرفنی پیشرفت قابل توجه ای داشته باشد بلکه مزیتهای صنعتی بودن راازهم ما گرفت که این به هیچ وجه دلیل نادرستی این تبدیل کاربری برای دانشگاه ما نبوده است بلکه باید ازمدیران دانشگاه پرسید که چرا باید دانشگاه ما که اکنون جامع است ازرشته های کاربردی انسانی وتجربی وهنر بی بهره باشد؟!

جناب شریف مسئول محترم سایت شاهرود نیوز من کاری ندارم که شما مقاله اتان راآیا به دلیل اینکه ناخواسته دکترجلالی راعامل ومقصر تبدیل کاربری دانشگاه معرفی کرده بود حذف کردید یاخیر من هم بااینکه دانشگاه ازصنعتی به جامع تبدیل شد به دلایل بالا موافقم اما ای کاش قبل ازاینکه مقاله اتان رادرج کرده بودید تحقیق بیشتری می کردید ودیگرجوانب مشکلات دانشگاه ما راعنوان می کردید

آیابهتر نبود بجای اینکه مدام تاکیدتان برتغییر نام دانشگاه بود این سوالات رامطرح می کردید

1-چرادانشگاه ما علی الرغم جامع شدن همچنان دررشته های فنی وکشاورزی وعلوم پایه گسترش می یابد پس تکلیف رشته های کاربردی تجربی وانسانی وهنر چه می شود؟

2-اگرقراربرادامه رویه قبل بود آیا صنعتی ماندن دانشگاه بهترنبود؟

3-چرادانشگاه ما که روزگاری بزرگترین دانشگاه استان بود اکنون دیگر این عنوان راندارد؟

4-چرا جناب دکترجلالی که پیگیر جامع شدن دانشگاه بودند بعد جامع شدن وتغییر کاربری دانشگاه نسبت به عدم پیشرفت دانشگاه دررشته های غیرفنی وازدست دادن عنوان بزرگترین دانشگاه استان سکوت کردند؟

عزیزان شاهرودنیوزی این رابدانید که همه ما اشتباهاتی داریم وهیچ کس حتی دکترجلالی معصوم نیست شما به عنوان یک سایت شاهرودی که دغدغه مردم را دارد نباید ازترس وابستگی ها انتقادی که به نفع شهراست رادرسایت خودتان درج نکنید البته دراین مورد باید بگویم من کاملا باتلاشهای جناب دکترجلالی برای تغییر کاربری دانشگاه موافقم ونباید خواسته(مثل جناب غلامی)وناخواسته(مثل شاهرودنیوز)تلاش دکترجلالی برای تبدیل دانشگاه ازصنعتی به جامع عامل عقب افتادگی دانشگاه معرفی شود امیدوارم که سایت شاهرود نیوز بااصلاح مقاله اش دوباره به مقوله دانشگاه شاهرود بپردازد

همگان بدانیم اکنون باانتخاب دکترفرهادی به سمت وزارت علوم فرصت طلایی است تا شاهرود ودانشگاه شاهرود پیشرفت شگرفی داشته باشد پس اگرواقعا دلسوز مردممان هستیم بیاییم ازاین فرصت به نحواحسنت استفاده کنیم وازطریق دکترجلالی به صورت جدی پیگیر بازگشت دانشگاه شاهرود به دوران مجدگذشته اش باشیم.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 9 آذر 1393 09:47 ب.ظ

فرهاد
سه شنبه 25 آذر 1393 10:35 ق.ظ
کواکبی بودن شرف دارد به اینکه زکات فطره مان را کاظم جلالی بدهد( شما که اداره کل تبلیغات تو شهرتون هست حتما احکام زکات فطره را می دانید)
جمعه 14 آذر 1393 01:45 ب.ظ
دوست عزیز شما اول منطق وجود ادارات کل در شرق استان که به قول نماینده تان خط خون شماست رو مشخص کن بعد حرف از منطق بزن. در ضمن من از آقای یاقوتی بسیار تشکر می کنم که نظر مخالف خود را نیز درج می کنند و به تحریکات افرادی که به مخالفان خود برچسب می زنند اهمیتی نمی دهند
حسین
جمعه 14 آذر 1393 08:58 ق.ظ
امیدوار بودم پس از نوشته تند و دور از ادبیات حرفه ای در سایت مظلومیت های سمنان کمی حرفه ای تر برخورد کنید. من یک نقد علمی وارد کردم اما شما اینجور احساسی سعی در سرکوب من و تهییج هواداران خود داشتید. من گفتم رشته هایی که در سمنان هست در شاهرود هم باشد اما نباید یک رشته خاص در شرق استان وجود داشته باشد و در مرکز نباشد دلیلم هم کاملا منطقی بود . وقتی یک رشته دانشگاهی به استان اختصاص می یابد برای همه اهالی استان است نه فقط یک شهر خاص و شهرهای اطراف آن پس باید در دانشگاهی تدریس شود که همه اهالی استان از شرق تا غرب به آن آسانترین دسترسی را داشته باشند.
در زمینه آمار پرونده های قضایی و بزهکاری هم خدمتتان عرض کنم که اولا این موارد ادعای شما و سایت ها و وبلاگ های پدر خوانده و خواهر خوانده شماست ثانیا بیشترین حجم پرونده های قضایی استان علیرغم جمعبت کمتر متعلق به شاهرود است.این درحالی است که به ادعا خودتان سمنان شهری آکنده از مهاجران است و به این علت قاعدتا باید این آمار برعکس باشد. که این نشان دهنده ضعف اساسی مسئولین شاهرودی در اداره حوزه مسئولیت خود دارد. ضمنا شما حتی از امکاناتی که به صورت کاملا غیر اصولی در اختیارتان قرار گرفت هم نتوانستید برای حل این مشکل بهره ای ببرید.برای مثال سازمان تبلیغات استان در اختیار شما بوده. چرا از این امکان برای فرهنگ سازی در سطح شهر و گسترش اخلاق اسلامی در جامعه استفاده نکردید که شاهرود به این وضع دچار شود.
متاسفانه شما با ادبیات تند و دور از اصول علمی سعی در مظلوم نمایی داشته اید که این خلاف اخلاق حرفه ایست.
جمعه 14 آذر 1393 05:34 ق.ظ
سلام
آقا شما برای چی نظرات این کواکبی رو تایید می کنی؟ نظریاتی که نه سندیت داره و منطق
جواب همه خز.... این دوست عزیز بارها و بارها و بارها داده شده. دیگه تکرار مکرات نباید کرد
حسین
جمعه 14 آذر 1393 01:50 ق.ظ
دانشگاه شاهرود امروز بالاتر از جایگاه حقیقی خود است.فراموش نکنید که شما مرکز استان نیستید اما با این وجود به دلیل نفوذ بی حد و حصر شما در مدیریت آموزش عالی کشور دانشگاه شاهرود و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به صورت غیراصولی توسعه پیدا کرده است. برای مثال اختصاص غیراصولی بسیاری از رشته های خاص به دانشگاه شاهرود به جای دانشگاه مرکز استان باعث شده جوانان سمنانی و گرمساری به علت بعد مسافت و کیفیت به شدت ضعیف آموزشی مجبور به مهاجرت به تهران شده و علاوه بر دچار شدن به مشکلات فرهنگی اقتصادی اجتماعی ، باعث افزایش جمعیت پایتخت در حال انفجار ایران کنند و مشکلی بر مشکلات جمعیتی و ترافیکی تهران بیافزایند. از طرفی شاهرود با این حجم بالای پرونده های قضایی و آمار بزهکاری چگونه می تواند محیط امنی را برای تحصیل فرزندان سمنان و سایر شهر های استان فراهم آورد.
آیا رواست به خاطر زیاده خواهی های خودمان منافع یک ملت و یک استان را به خطر بیاندازیم
لطفا در صورت داشتن پاسخ آن علاوه بر انتشار در سایت به ایمیل هم استانی خیرخواه خود بفرستید
(جهت یادآوری خواهش می کنیم ایمیل بنده فاش نشود)
پاسخ همایون یاقوتی : باسلام.مگرملاک پیشرفت مرکزاستان بودن است؟!!!!همین تفکرانحصارگرانه است که باعث فربه شدن بیجای مرکزاستان وفقیرترشدن شهرستانهای استان می شود.درضمن شما ادعاهایی را مطرح کردید که واقعا خنده داراست نه کیفیت اموزشی درشاهرود پایین است نه امنیت آنقدر پایین که باعث ناامنی شود
امیدوار
سه شنبه 11 آذر 1393 06:36 ب.ظ
با توجه به اسناد منتشر شده از ناحیه آقا غلامی هم پیرامون شركت تعاونی و هم پیرامون دست اندركاران و محل استقرار شاهرود نیوز شما حق را به چه كسی می دهید؟
پاسخ همایون یاقوتی : دوست عزیز مقاله ای مفصل دراینباره منتشر می کنم
سه شنبه 11 آذر 1393 05:37 ب.ظ
عطش رسیدن به قدرت چه بر سر انسان می آورد؟ عطش گرفتن حقوق مادام العمر با یک دوره نمایندگی مجلس
پاسخ همایون یاقوتی : سلام دوست عزیز.حقوق مادام العمر به دلیل نمایندگی مجلس وجودندارد
همه چیز
یکشنبه 9 آذر 1393 09:50 ب.ظ

سلام

اگر خدا در دلها جاری باشد تنهایی معنی ندارد

پیش ما هم بیاین خوشحال میشیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.